Možnost objednávky ryb on-line
Objednávku zpracovaných ryb si vyzvednete bez čekání a platba proběhne až na místě...

Více v archivu


Lín obecný

Chovaný druh


Lín obecný 

Středně velká zlatavá ryba s jemnými šupinami pokrytými silnou vrstvou slizu. Žije v zarostlých stojatých vodách. Je extrémně přizpůsoben k životu v mělkých zarostlých vodách, je odolný vůči nedostatku kyslíku, je schopen přežívat zimu pod ledovým krunýřem. Je typickou rybou dna, kde konzumuje ostatními druhy opomenuté krmivo, ale i on se rád vyhřívá na slunci a lze ho i naučit na plovoucí krmiva, pro která si na hladinu rád připlave.

V přírodě se živí lín především larvami pakomárů, různými červy, nitěnkami i rostlinnou potravou. Dožívá se až 15 let života, kdy může měřit až 60 cm o váze 7 kg, Jeho růst není nijak rychlý. V prvním roce dorůstá maximálně 8 cm, ve druhém něco kolem 15 cm a v pátém roce měří asi 25 – 30 cm. Samci mají vzhledem k samicím mnohem větší břišní ploutve přesahující většinou i řitní otvor. Pohlavně dospívá v třetím až pátém roce života. Vytírá se od června do července, vytírá se na porosty vodních rostlin.

Lze je chovat se všemi kaprovitými rybami, které snáší alespoň podobné životní podmínky, jako lín. Je to typická ryba kaprových rybníků, takže s výběrem spoluobyvatel nebudou žádné problémy.